Jakiego adresu IP jestem posiadaczem ?

Internet jest teraz niezbędny. Przepływ informacji, szybka komunikacja, dostęp do wiedzy. Szukamy odpowiednich stron do tego, aby znaleźć to, co nas interesuje. Zostawiamy tam jednak po sobie ślad. Jest to nasz numer identyfikacyjny, albo raczej numer naszego sprzętu – na przykład komputera.

 

Ten numer identyfikacyjny to IP. Z angielskiego – Internet Protocol, czyli protokół komunikacyjny. Zapisuje on wszystkie nasze kroki w internecie w celu nawiązania łączności oraz udostępnienia nam potrzebnych informacji.
Jest to numer jedyny, niepowtarzalny. Każde urządzenie ma swój adres IP. Czasami może mieć ich więcej, jeśli jest wyposażony w kilka interfejsów – każdy z nich posiada swoje IP.
Skoro jest to taki wyjątkowy numer, to warto zapoznać się z tym, jaki jest przypisany do naszego urządzenia. Jaki mam numer IP ? Można to zrobić prosto w interencie. Jest wiele stron, które od razu pokazują nam nasze IP. Dlatego nie trzeba nawet wykonywać specjalnych operacji, wystarczy po prostu otworzyć stronę, która odczytuje IP. I gotowe. Znamy. To najprostszy sposób – warto z niego skorzystać i znać swoje IP.

Author: motelvictoria.pl