Mała kuchnia – jak ją zaaranżować?

Mały metraż kuchni to koszmar wielu mieszkań. Często te pomieszczenia mają zaledwie kilka metrów kwadratowych. Równocześnie są to wnętrza, z których korzystamy bardzo dużo i chcemy, by były nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne.

Oto pięć trików, które pomogą zaaranżować małą kuchnię!

1. Kolorystyka ścian. W małych pomieszczeniach postaw na jasne barwy. Sprawdzą się takie kolory jak biel, różne odcienie beżu oraz szarości. Również meble nie powinny być zbyt ciemne.

2. Zabudowa na wymiar. Meble na wymiar pozwalają na zagospodarowanie każdej wolnej przestrzeni. Wysokie szafki umożliwią na pochowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów, naczyń i produktów spożywczych. Jeśli chodzi o tanie meble na wymiar Warszawa, jak i inne duże miasta, oferują dostęp do wielu firm, które wykonują meble na zamówienie w atrakcyjnych cenach.

3. Oświetlenie. Kuchnia powinna mieć dostęp zarówno do światła słonecznego, jak i powinna być dobrze doświetlona. Sprawdzą się lampy ledowe, oświetlenie nad blatem oraz panele naścienne. W małych kuchniach najlepiej postawić na chłodne światło, które optycznie powiększy pomieszczenie.

4. Przechowywanie produktów. Niewielki metraż wymaga od nas oryginalnych rozwiązań. Produkty sypkie, przyprawy oraz makarony najlepiej przechowywać w szklanych słojach. Możesz wybrać takie, których kształt zbliżony jest do prostokąta – wówczas w szafce zmieścisz więcej pojemników na żywność niż w przypadku tych, które mają kształt walca.

 

Author: motelvictoria.pl