Piaskowanie granitu Warszawa. Ochrona i pielęgnacja wyrobów z granitu – Granit płomieniowany czyszczenie

Granit to skała wulkaniczna utworzona z magmy. Jego struktura jest gęsta, twarda i krucha. Ponieważ charakteryzuje się dużą wytrzymałością często używa się go do budowy schodów, chodników czy posadzek, np. w centrach handlowych, z tego też powodu narażony jest na uszkodzenia i zabrudzenie. Aby granitowe powierzchnie zachowały na długo trwałość i estetyczny wygląd należy poddawać je odpowiednim zabiegom konserwacyjnym i pielęgnacyjnym.

Granit płomieniowany czyszczenie

Przy budowie schodów i podłóg najczęściej wybierany jest granit płomieniowany. Pielęgnowanie tego materiału nie należy do zabiegów trudnych, wystarczy pamiętać o systematyczności i dokładności. Czyszczenie należy rozpocząć od umycia powierzchni szmatka z mikrofibry, nasączonej ciepłą wodą ze specjalnym detergentem. Rdze usunąć można preparatem z sody oczyszczonej i wody utlenionej. Pastą, która w ten sposób należy przetrzeć plamę a następnie normalnie umyć powierzchnie. Po myciu granit zostawiamy do osuszenia a następnie wycieramy suchą szmatką.

Piaskowanie granitu

Piaskowanie granitu to zabieg wykonywany w przypadku większych zabrudzeń bądź na sporych powierzchniach. Metoda wykorzystuje sprężone powietrze, które pozwala, aby używany przy zabiegu środek ścierający dostał się na czyszczony obszar pod odpowiednim ciśnieniem. Można w ten sposób czyścić zarówno małe powierzchnie użytkowe, jak i dokonywać renowacji delikatnych, zabytkowych obiektów. Ze względu na specyfikę tej metody warto powierzyć ją specjalistom.

Czyszczenie granitu Warszawa

Wiele warszawskich firm oferuje usługi z zakresu czyszczenia, piaskowania, szlifowania i polerowania granitu i innych kamieni używanych w budownictwie. Powierzenie im tego zadania to najszybszy sposób na nadanie nawierzchniom z kamienia efektu nowości.

Author: motelvictoria.pl