Problem z odpadami.

Produkcja śmieci

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że ludzki gatunek produkuje ogromne ilość odpadów każdego dnia. Wśród naszych śmieci dominuje głównie plastik, który niestety nie ulega samoistnemu rozkładowi – rozpada się on na mniejsze kawałeczki jednak nadal pozostaje on w naszym środowisku. Jego mikroelementy pozostają w wodach oraz w glebie, zjadane są przez zwierzęta przez co powodują ich umieranie. Dodatkowo mikroplastik pojawia się także w mięśniach zwierząt, które potem zjadamy – widzimy zatem, że ostatecznie zjadamy nasze śmieci. Generowanie zbyt dużej ilości odpadów wpływa negatywnie zarówno na środowisko naturalne, w którym żyjemy, ale również na nasz stan zdrowia. Warto zatem rozpocząć działania, które pozwolą nam wpłynąć na ograniczenie ilości produkowanych przez nas odpadów.

Zmniejszenie ilości plastiku

Coraz więcej mówi się o ograniczeniu ilości produkowanego i używanego przez nas plastiku. Nadal na każdym korku spotykamy się z produktami wytworzonymi właśnie z tego surowca, jednak pojawiają się działania, które mogą wyprzeć ten materiał z niektórych aspektów naszego życia. Coraz popularniejsze staje się między innymi korzystanie z materiałowych toreb, które pozwalają nam unikać regularnego stosowania foliówek w trakcie robienia zakupów. Obecnie wychodząc na zakupy większość z nas pamięta o tym, żeby zabrać ze sobą specjalną torbę na zakupione produkty. Coraz więcej mówi się również o unikaniu słomek – niektóre restauracje postanowiły wprowadzić papierowe słomki, które są bezpieczniejsze dla naszego środowiska. Są to małe kroki, które wykonywane przez dużą część społeczeństwa mogą przynieść nam wiele korzyści.

Segregowanie śmieci

Warto zwrócić uwagę na to, że również wywóz śmieci może mieć ogromny wpływ na naszą gospodarkę odpadami. W tym aspekcie skupiamy się głównie na odpowiednim wykorzystaniu plastiku, który już raz został wyprodukowany i zużyty. Wyrzucając plastikowe odpady do odpowiednich kontenerów na gruz Poznań możemy dać im kolejne życia. Zostaną one bowiem przetworzone i wykorzystane do produkcji kolejnych opakowań lub plastikowych toreb. Dzięki temu konieczna będzie produkcja mniejszej ilości nowego plastiku, ponieważ wykorzystamy zasoby, które już wcześniej stworzyliśmy. Według nas połączenie odpowiedzialnego przetwarzania plastiku z ograniczeniem jego używania pozwoli nam naprawdę poprawić stan naszej planety. Zauważymy korzyści nie tylko pod względem ładniejszego wyglądu świata, ale również poprawy naszego zdrowia.

Artykuł powstał przy współpracy z firma Vectrum

Author: motelvictoria.pl