Czerwone aranżacje – czego unikać?

Czerwony to kolor pasji, pewności siebie i agresji. W przeciwieństwie do wielu innych kolorów, ludzkie oko natychmiast przyciąga czerwień. To może wyjaśniać, dlaczego czerwień jest modnym kolorem.
Ognista i odważna dekoracja domu dowolnym odcieniem tego intensywnego koloru to niezawodny sposób na przełamanie lodów z każdym gościem, którego możesz gościć w najbliższej przyszłości. Chociaż dekorowanie kolorem czerwonym daje wiele pozytywnych efektów, uwierz nam, gdy mówimy, że istnieje wiele sposobów, w jakie można pomylić się z tym efektem. Jeśli więc zastanawiasz się nad podjęciem tej odważnej decyzji dotyczącej aranżacji wnętrz, sprawdź czego nie robić, gdy masz czerwone pomysły na projekt.

Nie trzymaj się jednego odcienia

Powszechnym błędem jest to, że wybierając schemat kolorów do swojego pokoju, trzymasz się jednego konkretnego odcienia koloru. Chcesz tego uniknąć nawet w przypadku przytłumionych kolorów, takich jak szarości, błękity i biel, ale szczególnie chcesz uniknąć tego niefortunnego zdarzenia projektowego, gdy wprowadzasz czerwień do wnętrza swojego domu. Używanie tylko tego samego odcienia czerwieni lub dowolnego koloru w jednej przestrzeni, którą projektujesz, dość szybko stanie się nadmiernie stymulujące dla Ciebie i Twoich gości. Jednolita czerwień we wnętrzu będzie za bardzo przytłaczająca. Jeśli chcesz udekorować czerwienią, weź pod uwagę różne odcienie, od łagodniejszych po bardziej ekstrawaganckie opcje. Zastosowanie kilku odcieni nada Twojemu pomieszczeniu poczucie głębi i różnorodności, które nie sprawią, że Twoja przestrzeń będzie wizualnie przytłaczająca .

Nadmierne podkreślanie i eksponowanie koloru

Jak już zapewne zauważyłeś, projektowanie i dekorowanie kolorem czerwonym jest ciągłym balansowaniem między zbyt małym a zbyt dużym użyciem. Możesz zacząć od zadania sobie jednego z dwóch pytań: Czy mam wystarczająco dużo czerwieni? Czy mam jej już za dużo? Jeśli zaczniesz pytać o to drugie, zechcesz cofnąć się o krok i określić, gdzie nadmiernie uwydatniasz kolor czerwony. Jeśli czujesz, że jesteś przytłoczony, a ściany nie są jeszcze czerwone, spróbuj pomalować ściany pokoju na kolory ziemi lub ciemnobrązowe. Ziemiste odcienie pomogą uziemić każdą czerwień w pomieszczeniu, a także zapewnią uzupełniający kontrast, który zawsze jest świetny do każdego projektu wnętrza.

 

Author: motelvictoria.pl