Zaplanuj wykończenie kuchni

Wykończenie kuchni – zaplanuj to w najlepszy możliwy sposób

Wykończenie kuchni w sposób łączący nowoczesność z elegancją może rodzić pewne problemy. Kuchnia to również takie pomieszczenie, które musi być funkcjonalne. Odpowiedni projekt, by wygodnie umieścić zlew, zmywarkę czy inne sprzęty AGD jest kluczowy do późniejszego użytkowania tego pomieszczenia.

Jakich materiałów wykorzystać?

Ostatnio dużą popularność zyskują płyty mineralno-akrylowe himacs. Są one wyrabiane z naturalnych minerałów oraz żywicy akrylowej. Takie wykonanie pozwala na osiągnięcie dowolnej struktury i koloru, więc materiał ten sprawdzi się w wielu pomieszczeniach – także w kuchni. Idealnie nada się do wykonania blatów czy lady.

Atuty himacs

Płyty mineralno-akrylowe himacs mają wiele atutów wpływających na wygodę użytkowania i montażu, a są to:

  • Łatwość montażu dzięki termoformowalności oraz możliwości docinania pod dowolne kształty (np. zlew) można wykonać praktycznie każdy projekt kuchni.
  • Materiał ten jest nietoksyczny, odporny na chemię i może być idealnie gładki co powoduje bardzo łatwe utrzymanie czystości w kuchni i bezpieczeństwo użytkowania dla domowników.
  • Można osiągnąć dowolny kolor i strukturę, co pozwala na idealnie dopasowanie kuchni oraz lady łączącej kuchnię z jadalnią do stylu mieszkania. Himacs mogą zarówno przypominać piękny kamień, jak i jednokolorowy, elegancki blat.
  • Łatwa w renowacji i naprawie, odpowiednio zabezpieczona jest całkowicie odporna na wnikanie brudu i bakterii w strukturę płyty przedłużając jej żywotność.
  • Ekologia, czyli neutralny wpływ na środowisko dzięki wykonaniu z bezpiecznych, naturalnych minerałów i żywicy akrylowej. Płyty są wykonane z ekologicznych materiałów, które nie szkodzą środowisku.

Nowoczesna kuchnia – odpowiedni plan

Dzisiaj kuchnia musi być przede wszystkim dobrze zaplanowana, w szczególności w blokach, gdzie nie mamy zbyt dużo miejsca. Dlatego tak ważne jest używanie materiałów, które można dopasować do swojego projektu i każdego pojedynczego planu czy zmiany.

 

Author: motelvictoria.pl