Drzwi szklane – dlaczego warto?

Biorąc pod uwagę zakres drzwi szklanych, które można kupić w Krakowie, łatwo jest dać się przytłoczyć ich różnorodnością. Jeśli szukasz drzwi wykonanych ze szkła, masz wiele możliwości do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, jaki rodzaj drzwi szklanych zainstalować. Najlepiej jest poświęcić swój czas i zastanowić się, czego właściwie szukasz. Być może chcesz drzwi, które otwierają się jak zwykłe drzwi, lub takie, które będą łatwo przesuwać się na miejsce, nie zajmując przy tym przestrzeni. A może potrzebujesz czegoś, co otwiera się i zamyka jak akordeon, aby zmieścić się w jeszcze mniejszej przestrzeni. Niezależnie od tego, jakie są Twoje szczególne potrzeby, pomożemy Ci znaleźć odpowiednie drzwi, które zrobią dokładnie to, czego potrzebujesz.

Najpopularniejsze rodzaje drzwi szklanych

W przypadku drzwi szklanych najpopularniejsze rodzaje to wahadłowe i składane. Oba montowane są na zawiasach bocznych lub typu pivot (sufit-podłoga), co jest wygodne zarówno przy wejściu z prawej, jak i lewej strony. Drzwi rozwierane mogą być wyposażone w zawiasy z mechanizmem sprężynowym lub hydraulicznym, co zwiększa wygodę otwierania niezależnie od strony wejścia.

Inną zaletą drzwi szklanych jest ich lżejsza konstrukcja w porównaniu z tradycyjnymi drzwiami drewnianymi. Wynika to z faktu, że nie posiadają one ościeżnic. Po zastosowaniu elementu zamykającego stają się drzwiami kołatkowymi działającymi w jedną stronę. Ich otwór może być wykończony tynkiem, płytkami, kamieniem, blachą itp. Dodaje to wyrazistości konstrukcji budynku i daje możliwość wkomponowania różnych wykończeń w jego wystrój architektoniczny.

Oprócz drzwi szklanych wahadłowych i składanych oferujemy drzwi wciskane, które mocowane są w ościeżnicy ze stali nierdzewnej lub aluminium albo drewna na zawiasach bocznych. One również stanowią naszą ofertę, ale możemy zamontować drzwi szklane w istniejących ościeżnicach drewnianych.

Istnieje również specjalny typ zwany “składany (akordeon)”, który stanowi specjalne rozwiązanie tam, gdzie nie ma miejsca na otwieranie dużych skrzydeł drzwiowych lub zamykanie większych przestrzeni. Sprawdź ofertę: Drzwi szklane Kraków.

Author: motelvictoria.pl