Malowanie łazienki

Malowanie to najprostszy i najtańszy pomysł na remont łazienki. Pomalować nie tylko ściany, ale również płytki czy fronty szafek. Dużą zaletą jest to, że taki remont możemy zrobić samodzielnie, bez zatrudniania fachowców.

Farby do ścian

Łazienka jest miejscem, w którym gromadzi się wiele wilgoci, a ściany są narażone na zabrudzenia. Zwyczajne farby nie najlepiej sprawdzają się w takim pomieszczeniu. Do malowania łazienki lepiej wybierać farby hydrofobowe. Pomalowana nimi ściana nie chłonie wilgoci i odpycha mokre zabrudzenia, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości. Specjaliści zalecają również stosowanie farb przepuszczających parę, które pozwalają ścianom oddychać.

Farby do płytek

Przemalowanie płytek do doskonały pomysł na remont łazienki, jeśli nie dysponujemy dużym budżetem. Nie wymaga to również zbyt dużo czasu ani specjalnych umiejętności. Do malowania płytek nie nadają się zwykłe farby, ponieważ nie będą one trzymać się powierzchni i dość szybko zaczną się ścierać bądź łuszczyć. Trzeba w tym celu wybrać specjalne farby do płytek ceramicznych. W sklepach dostępne są specjalistyczne produkty przeznaczone do kafelków na ścianach lub płytek podłogowych. Do farby należy dobrać podłoże do gruntowania płytek ceramicznych, a jeśli zależy nam na uzyskaniu połysku- także lakier do wykończenia powierzchni.

Farby do fug

Farby do płytek ceramicznych pokrywają zarówno kafelki, jak i przestrzenie między nimi. Jeśli jednak nie zależy nam na tak wielkiej zmianie, a chcemy jedynie odświeżyć wygląd wnętrza- można zdecydować się jedynie na przemalowanie fug. Do malowania fug należy używać dedykowanych do tego produktów, które są odporne na wilgoć i na ścieranie,

Farby do mebli

Malowanie to również świetny sposób na renowacje znajdujących się w łazience mebli. Meble można pomalować zwykłą farbą akrylową, jednak, ze względu na warunki panujące w łazience, lepiej zdecydować się na farbę renowacyjną. Pokryje ona nie tylko powierzchnię drewnianą, lecz także płyty pilśniowe, wiórowe i większość stosowanych laminatów. Zaletą takich farby jest to, że jest odporna na wilgoć i łatwo usuwać z niej zabrudzenia.

 

Author: motelvictoria.pl