Na czym polega zakuwanie przewodów hydraulicznych

Na czym polega zakuwanie przewodów hydraulicznych

Często potocznie używana jest skrócona nazwa na proces zakuwania przewodów hydraulicznych, mianowicie zakuwanie węży. Proces ten polega na dostosowaniu przewodu do odpowiedniej długości jaką chcemy uzyskać, a następnie w otworze węża umieszcza się specjalne metalowe końcówki. Na koniec zakuwa się taki przewód, czyli zaciska całość przy użyciu specjalnej prasy nazywanej zaciskarką lub zakuwarką. Całość ma za zadanie sprawić, aby taki wąż był szczelny i nierozerwalny, gdyż działają na niego duże siły ciśnienia. Jeżeli więc poszykujesz odpowiedniego przewodu do swojego domu lub warsztatu, bardzo pomocne może się okazać zakuwanie węży Warszawa.

Charakterystyka przewodów

W zależności do czego będzie wykorzystywany taki przewód, wykonywany jest on z materiału jaki da mu odpowiednie parametry do wykonywania powierzonej funkcji. Przewody mają różne średnice, częstą standaryzowane, odmienny zakres dopuszczalnej temperatury i ciśnienia, jakim mogą zostać poddane oraz ilością oplotów. Tu najczęściej spotykamy węże jedno-, dwu-, oraz czteroplotowe. Dlatego przed zakupem węża należy bardzo precyzyjnie określić warunki jakim będzie on poddawany.

Jeżeli chodzi o same końcówki dzielą się one między sobą na średnicę gwintu i rodzaj zacisku, jaki został zastosowany. Rozróżnia się dwa rodzaje: zacisk stały, taki który można usunąć tylko poprzez odcięcie go od przewodu oraz skręcane, czyli takie które można rozmontować i ponownie wykorzystać.

Author: motelvictoria.pl