Szlifowanie marmuru Warszawa. Odnawianie marmuru – polerowanie marmuru

Marmur to skała metamorficzna, od starożytności stosowana jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski i architektoniczny. Ceniony za wytrzymałość, możliwość wydobycia fragmentów o ogromnej powierzchni oraz walory estetyczne. Jak każdy materiał jest jednak narażony na uszkodzenia i zabrudzenia, wystawiony na działanie czynników atmosferycznych i użytkowo traktowany przez człowieka. Z tego powodu powierzchnia marmurowa traci połysk, pojawiają się w niej ubytki, jest trudna do sprzątania. Wtedy niezbędna jest renowacja.

Szlifowanie i polerowanie marmuru

Szlifowanie marmuru polega na wygładzeniu wierzchniej warstwy kamienia przy zastosowaniu diamentowych tarcz o różnej gradacji. Pomaga usunąć mikrouszkodzenia i uzyskać możliwie największą gładź.
Popularne jest też szlifowanie piaskowca, granitu i innych kamieni wykorzystywanych w budownictwie.
Polerowanie marmuru to inaczej impregnacja, mająca zabezpieczyć kamień przed wszelkimi substancjami penetrującymi, mogącymi spowodować trwałe uszkodzenia. Niewypolerowana posadzka chętnie chłonie wszelkie zabrudzenia.

Szlifowanie marmuru Warszawa

Zabiegi renowacyjne można wykonać samemu, warto jednak oddać je w ręce specjalisty, będziemy wtedy mieć pewność, że zostaną one wykonane poprawnie a kamień na długo nie utraci swoich walorów estetycznych. Firmy specjalizujące się w renowacji marmuru, granitu czy piaskowca spotkać możemy w większości polskich miast a ich oferta powinna być zadawalająca dla każdego i sprostać nawet największym wyzwaniom.

 

Author: motelvictoria.pl