Czyszczenie powierzchni metodą hydropiaskowania niskociśnieniowego

Hydropiaskowanie to jedna z bardziej popularnych technik czyszczenia powierzchni. Używa się w niej mieszaniny wody i piasku, podawanych pod wysokim ciśnieniem przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Metoda ta ma wiele zastosowań, najczęściej jednak używa się jej do oczyszczania fasad budynków oraz innych obiektów wykonanych z cegły, betonu albo kamienia.

Metody hydropiaskowania

Wyróżnia się hydropiaskowanie niskociśnieniowe oraz wysokociśnieniowe. To, która z metod zostanie użyta zależy od rodzaju powierzchni oraz stopnia, w jakim została ona zabrudzona. Możliwość regulowania ciśnienia pozwala na usuwanie nawet najtrwalszych zabrudzeń z różnych rodzajów materiałów, nie uszkadzając ich struktury.

Hydropiaskowanie niskociśnieniowe

Metoda używana najczęściej przy renowacji obiektów zabytkowych. Oczyszczanie dzięki użyciu niskiego ciśnienia jest delikatne i nie uszkadza delikatnych, ozdobnych elementów.

Hydropiaskowanie wysokociśnieniowe

Metoda wykorzystywana do mycia mocno zabrudzonych, ale niewymagających szczególnej delikatności powierzchni. Łączy w sobie zalety piaskowania i mycia wodą pod wysokim ciśnieniem.

 

Author: motelvictoria.pl