Na czym polega piaskowanie kamienia? Piaskowanie piaskowca

Kamienie naturalne, wykorzystywane między innych w budownictwie albo w branży dekoracyjnej, są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zabrudzenia. Istnieje kilka metod usuwania z ich powierzchni brudu i innych zanieczyszczeń. Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych jest piaskowanie.

Na czym polega piaskowanie piaskowca

Podczas piaskowania wykorzystuje się sprężone powietrze, pozwalające dostać się używanemu w czasie procesu materiałowi ściernemu przedostać się bezpośrednio na czyszczona powierzchnię pod optymalnym ciśnieniem. Wyższe ciśnienie sprawdza się najlepiej przy dużych i mocno zabrudzonych powierzchniach. Użycie niskiego ciśnienia pozwoli na delikatne czyszczenie bez ryzyka uszkodzeń, dlatego najlepiej sprawdza się przy renowacji zabytków i czyszczeniu ozdobnych obiektów. Wykonuje się przede wszystkim piaskowanie piaskowca, granitu i marmuru

Zalety piaskowania

Piaskowanie pozwala na czyszczenie zarówno małych powierzchni, jak i sporych rozmiarów elewacji. Metoda pozwala na usunięcie brudu nawet z najtrudniej dostępnych miejsc. Piaskowanie daje jednocześnie efekt porównywalny ze szlifowaniem – kamień staje się gładszy i bardziej podatny na dalsze zabiegi, na przykład renowację albo malowanie.

 

Author: motelvictoria.pl